Projektowanie

Strona główna / Projektowanie

Projektowanie i budowa basenów to nasza specjalność!

Uwielbiasz wypoczywać nad wodą, jednak ze względu na koszt takiego wypadu nie możesz pozwolić sobie na częste wyjazdy nad jezioro czy też morze? Budowa basenu ogrodowego lub wewnętrznego może rozwiązać Twoje rozterki. Basen to doskonała atrakcja, która pozwoli Ci zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, nabrać formy, odzyskać energię, a także odnaleźć ukojenie w czasie letnich upałów.

Budowa basenu nie jest łatwym przedsięwzięciem. Dlatego też warto powierzyć to zadanie profesjonalistom. Jesteśmy doświadczonym sprzedawcą basenów, który może poszczycić się wieloma realizacjami z tego zakresu. Zarówno doradztwo przy projektowaniu basenów, jak ich wybudowanie odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości.

Działamy na terenie Poznania i województwa wielkopolskiego. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wybudujemy dla Ciebie basen, o jakim marzysz.

Decydując się na basen w ogrodzie , zastanówmy się najpierw, jakimi środkami finansowymi dysponujemy. Od naszych możliwości i przyszłych funkcji basenu zależeć będzie jego wielkość, kształt oraz głębokość.

Przejrzyj dostępną galerię zdjęć i zainspiruj się urokiem jednego z zaprezentowanych basenów. Twoje miejsce wypoczynku może stać się odzwierciedleniem jednej z naszych propozycji. Wolałbyś aby budowa basenu przebiegała zgodnie z Twoim projektem? Jako firma z wieloletnim doświadczeniem, na pewno odpowiemy na Twoje potrzeby.

 

Warto wiedzieć

Decydując się na basen w ogrodzie , zastanówmy się najpierw, jakimi środkami finansowymi dysponujemy. Od naszych możliwości i przyszłych funkcji basenu zależeć będzie jego wielkość, kształt oraz głębokość.

Koszty inwestycji

Koszt budowy basenu uzależniony jest od rodzaju zastosowanej technologi oraz wielkości basenu i jego kształtu. Ogólnie rzecz biorąc, baseny o bardziej wyszukanym i złożonym kształcie są droższe. W cenę oprócz kosztu niecki wchodzi zwykle oprzyrządowanie podstawowe tj. filtr, pompa, skimmer – czyli urządzenie zasysające, umożliwiające odprowadzenie wody z basenu do filtra – oraz dysze umożliwiające wlot wody z powrotem do basenu. W dodatkowy koszt budowy basenu można wliczyć schody lub drabinkę ze stali nierdzewnej, oświetlenie LED, ogrzewanie wody, atrakcje basenowe oraz dekoracyjny kamień brzegowy.

Wielkość i kształt basenu

Dla rekreacyjnej kąpieli rodzinnej w zupełności wystarczają wymiary niecki 4m x 8m, kształt praktycznie nie ma znaczenia. Większy basen jest wygodniejszy, ale korzyści płynące z dużych rozmiarów nie zawsze będą rekompensowały wzrost kosztów. Jeżeli chcemy w basenie przede wszystkim pływać, jego kształt powinien być jak najprostszy – o zarysie wydłużonego prostokąta. Jego szerokość będzie uzależniona od liczby osób pływających w tym samym czasie. Pas do pływania dla jednej osoby powinien mieć szerokość około 250 cm.

Krystalicznie czysta woda

Najważniejszym elementem wyposażenia jest zestaw do filtrowania wody. Obecnie najczęściej montowane są filtry piaskowe oraz nowoczesne urządzenia kompaktowe. Warto zaopatrzyć się w szczotki lub odkurzacze do czyszczenia ścian i dna basenu. Na rynku dostępne są również odkurzacze automatyczne, które samodzielnie przesuwają się po dnie i ścianach basenu. Trzeba na nie jednak wydać kilka tysięcy złotych. Pamiętajmy o tym, że aby utrzymać krystalicznie czystą wodę w basenie, należy ją nie tylko filtrować mechanicznie, ale również uzdatniać chemicznie.

Zadaszenia

Godnym polecenia rozwiązaniem jest zadaszenie basenu – może to przedłużyć sezon na kąpiel nawet o dwa, trzy miesiące. Zadaszenie chroni przed zanieczyszczeniami, co wpływa na ograniczenie zużycia chemii basenowej, energii elektrycznej oraz zmniejszenie częstotliwości czyszczenia basenu. Zapobiega również przypadkowemu wpadnięciu do wody, zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i zwierzętom domowym. Ma także wpływ na podtrzymanie i podwyższenie temperatury wody w basenie.

Dobra lokalizacja

Przy wyborze miejsca należy mieć na uwadze odległość od domu i ogrodzenia, nasłonecznienie, kierunek wiatrów i otoczenie. Basen należy usytuować niedaleko budynku mieszkalnego, ze względu na wygodę dla użytkowników, bezpieczeństwo dzieci oraz obniżenie kosztów instalacji elektrycznej oraz wodnej.

Głębokość basenu

Do rekreacyjnej kąpieli wystarcza głębokość 110-150cm.