Chemia basenowa / SPA

Strona główna / Chemia basenowa / SPA

Chemia do basenu RAINBOW Producent Chemoform – Niemcy

Chemia basenowa RAINBOW Chemoform

Dezynfekcja wody basenowej

Ma na celu zatrzymanie mikrobiologicznej aktywności i zniszczenie mikroorganizmów. Dezynfekcja musi być prowadzona ciągle, normalne warunki dla dobrej dezynfekcji to 0,5 do 1,0 mg/l chloru i pH pomiędzy 7,0–7,6.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo tylko najlepsze preparaty chlorowe , które mają dużą zawartość chloru i sprzedawane są w formie stałej, dzięki czemu są łatwe w użyciu. Wolno rozpuszczalne się tabletki nadają się do długotrwałej dezynfekcji basenu i nie wymagają ingerencji człowieka, Tabletki szybko rozpuszczalne i granulaty nie powinny być wrzucane bezpośrednio do basenu.

Środki chemiczne do pielęgnacji wody

Wymogiem niezakłóconej przyjemności kąpieli w basenie jest higiena wody oraz wygląd elementów wyposażenia. Brak pielęgnacji wody i basenu, prowadzi do zmętnienia wody i zabarwienia basenu. Zła jakość wody może prowadzić do podrażnień skóry i oczu, wystąpienia osadów i przebarwień ścian. Tylko optymalna pielęgnacja wody i fachowa obsługa basenu pozwoli należycie utrzymać basen w odpowiedniej higienie.

PH minus i Ph plus

Woda w basenie musi mieć wartość pH między 7,0-7,6. Aby utrzymać na właściwym poziomie wartość pH, stosujemy pH minus do obniżania wartości pH w wodzie lub pH plus do podwyższania wartości. Właściwe pH ma wpływ na dobre działanie innych środków chemicznych.

Quick chlor granulat

Szybko rozpuszczalny chlor w granulacie do dezynfekcji wody.
Na 10m³ wody wystarcza 35 gramów.

Quick chlor tabletki 20g

Szybko rozpuszczalny chlor w tabletkach 20g do dezynfekcji wody
Na 10m³ wody wystarcza 5 sztuk.

Maxi chlor tabletki

Multifunkcyjny, wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 200g do dezynfekcji wody. Utrzymuje w wodzie stały poziom chloru (1 tabletka na 30m³ wody) w składzie dodatkowo środki glonobójcze i substancje klarujące wodę.

Mini maxi chlor tabletki

Multifunkcyjny, wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 20g do dezynfekcji wody. Utrzymuje w wodzie stały poziom chloru (1 tabletka na 2m³ wody) w składzie dodatkowo środki glonobójcze i substancje klarujące wodę.

Preparaty glonobójcze

Aby zapobiec występowaniu glonów, należy regularnie stosować preparaty glonobójcze (zwiększając ich dawkę w miarę wzrostu temperatury powietrza i wody), utrzymywać wartość chloru i pH na właściwym poziomie.

Alba Super

Najlepszy, niepieniący preparat glono i bakteriobójczy. Utrzymuje wodę w doskonałym stanie, nawet przy wysokich temperaturach powietrza. Działa natychmiast po zastosowaniu.