Budowa basenu: krok po kroku

Z ilu etapów składa się budowa basenu? Co trzeba wcześniej przygotować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego jak zbudować basen. Wszystko zależy od tego, na jaki typ basenu się decydujesz i w jakiej lokalizacji chcesz go umieścić. Jeśli zbiornik ma być wybudowany na skarpie lub wystawiony z gruntu wtedy najlepszym rozwiązaniem jest niecka… Read more »

Basen w domu: Koszty użytkowania i budowy

Do zalet basenu w domu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Większość z nas chciałaby go mieć, ale zazwyczaj poprzestajemy na marzeniach, z góry zakładając, że basen to luksus, na który stać tylko nielicznych. Okazuje się, że takie myślenie nie jest do końca zgodne z prawdą. Koszt budowy basenu domowego  a później jego eksploatacji nie musi być bardzo wysoki. Zanim zdecydujesz się… Read more »

Budowa basenu w hotelu

Basen w hotelu jest już swego rodzaju standardem, szczególnie w przypadku hoteli SPA. Wiele osób wybiera miejsce swojego wypoczynku na podstawie zdjęć basenu i zapewnionych przez niego atrakcji. Planowanie budowy basenu hotelowego powinno rozpocząć się już na etapie projektu hotelu. Zacznij od spotkania się ze specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Fachowiec podpowie Ci na co zwrócić uwagę, czego… Read more »

Budowa basenu ogrodowego

Większość osób, które decydują się na budowę basenu wybiera na jego lokalizację ogród. Basen w ogrodzie pięknie się prezentuje zarówno w wersji zadaszonej, jak i odkrytej. Zadaszenie jest dodatkową inwestycją, jednak pozwala zmniejszyć koszty utrzymania odpowiedniej higieny zbiornika, ponieważ skutecznie chroni przed zanieczyszczeniami. Zadaszenie znacznie wydłuża też czas korzystania z basenu i pomaga utrzymać optymalną temperaturę wody bez konieczności… Read more »