Baseny Poliestrowe

Strona główna / Baseny / Baseny Poliestrowe

Baseny Poliestrowe

Dzisiejszy tryb życia, stres i ciągły brak czasu powoduje, że własny basen jest jednym z niewielu miejsc, gdzie tak naprawdę możemy odpocząć i aktywnie spędzić wolne chwile. Warto zadbać o to, aby korzystanie z basenu sprawiało nam faktyczną przyjemność.Na rynku dostępne są gotowe baseny ogrodowe różnych producentów – przeważnie niedbale wykonane z użyciem nieodpowiednich komponentów, ze słabej jakości plastiku. Należy liczyć się z tym, że tego typu produkty będą wyglądać atrakcyjnie jedynie przez jeden sezon. Uszkodzenia mechaniczne, zanieczyszczenia wynikające z kontaktu niecki z chemicznymi środkami do czyszczenia – złej jakości ogrodowy basen plastikowy może nie wytrzymać zmieniających się warunków i szybko stracić nie tylko walory estetyczne, ale też praktyczne.Oferowane przez nas baseny z tworzywa (poliester) są dopracowane w każdym szczególe. Basen ogrodowy poliestrowy produkowany z użyciem najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologii spełnia najwyższe normy jakości, co gwarantuje długoletnią trwałość i sprawi, że niecka poliestrowa przez wiele sezonów zachowa swój atrakcyjny wygląd. Baseny tego typu są wygodne w użytkowaniu i dają dużo radości z posiadania własnej przestrzeni do rekreacji i uprawiania sportów.Zaletą gotowych basenów poliestrowych (np. ogrodowych) jest prosty i szybki montaż, możliwy do wykonania w ciągu zaledwie kilku dni. Odpowiednio dobrany i dostosowany do potrzeb oraz możliwości klienta basen z tworzywa jest też łatwy w utrzymaniu, a skompletowanie odpowiednich akcesoriów znacząco przedłuży czas użytkowania niecki basenowej.

Kolory STANDARD: niebieski i biały
Kolory EXCLUSIVE: 3D

Filtracja
Dla utrzymania odpowiedniej czystości, woda w niecce basenowej (z każdego rodzaju tworzywa) musi być nieustannie filtrowana. Odpowiednio dobrane urządzenia powinny sprawić, że woda w basenie będzie oczyszczona mechanicznie. Pamiętajmy o tym, że aby utrzymać krystalicznie czystą wodę w basenie, należy ją również uzdatniać chemicznie. Oferujemy kilka zaawansowanych technicznie rozwiązań w tym zakresie, m.in. filtr piaskowy oraz kompaktowe urządzenie filtrujące firmy Desjoyaux.

Filtr piaskowy: Wymaga lokalu technicznego w bliskiej odległości od basenu oraz uzbrojenia niecki w rury PVC, skimmery, dysze, oświetlenie itd. Urządzenie to powinno stać poniżej lustra wody w basenie (najczęściej budowane są w tym celu studzienki w ziemi).

Kompaktowe urządzenie filtrujące firmy Desjoyaux: To nowoczesny i niezawodny system filtracji, który eliminuje wszelkie instalacje hydrauliczne znajdujące się pod ziemią oraz gwarantuje czystość wody przy jednoczesnym ograniczeniu środków chemicznych. Wkład filtra zatrzymuje zanieczyszczenia wielkości nawet 6 mikronów. W skład urządzenia wchodzi: skimmer, regulowana dysza, reflektory, przyłącze odkurzacza, komora filtra, wkłady filtracyjne oraz skrzynka sterująca.

Opcje dodatkowe za dopłatą:
Skimmer, dysze i oświetlenie – wykonane ze stali nierdzewnej,
Przeciwprąd wykonany z białego ABS lub stali nierdzewnej,
Ogrzewanie wody (pompa ciepła, grzałka elektryczna lub wymiennik ciepła),
Kamień brzegowy i płyta plażowa,
Atrakcje basenowe (wodospad, przeciwprąd lub dysze masujące),
Automatyczny odkurzacz basenowy – czyszczący dno lub dodatkowo ściany basenu,
Automatyka dozująca chemię (do zastosowania z filtrem piaskowym),